Матеріали тренінгу "Використання методики Xpert MTB/RIF"

Представляємо до вашої уваги матеріали тренінгу " Використання методики Xpert MTB/RIF", що відбувся 29 липня – 2 серпня 2013 р. в м.Душанбе (Таджикістан).
Тренінг за підтримки Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» був організований лабораторними фахівцями Проекту ХОУП у Національної референс-лабораторії Таджикистану на базі Республіканської туберкульозної лікарні.

Підготовка кадрів є частиною процесу впровадження в Україні платформи GeneXpert. Дія платформи полягає у здійсненні полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) в режимі реального часу, що дозволяє упродовж двох годин діагностувати в зразках мокротиння пацієнта наявність туберкульозу та стійкість мікобактерій туберкульозу до препарату рифампіцин – основної складової у схемах лікування. Дослідження у різних умовах показали, що використання методології Xpert MTB/RIF для діагностики туберкульозу в середньому на 30% ефективніше, ніж використання тільки методу мікроскопії. Тест визначає стійкість до рифампіцину з чутливістю 99,1%.  

 
1. Основні генетичні механізми 
 
2. Генетичні основи медикаментозної стійкості бактерій
 
3. Розвиток хіміорезистентності і мішені протитуберкульозних препаратів
 
4. Полімеразна ланцюгова реакція. Принцип методу. Вимоги до інфраструктури
 
5. Вступ до методів молекулярної біології
 
6. Ефективність використання методу Xpert-MTBRIF у різноманітних клінічних та епідеміологічних ситуаціях

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі