Інструмент для оцінки гендерної складової

1 липня 2016 "СТОП-ТБ Партнерство" спільно з ЮНЕЙДС та партнерами запустила перший в історії інструмент для оцінки гендерної складової національних заходів у відповідь на виклики, пов'язані з поширенням ВІЛ і ТБ у країнах, що подають заявки на фінансування до Глобального фонду. Інструмент є, по суті, адаптацією інструменту з гендерної оцінки у сфері ВІЛ, розробленого ЮНЕЙДС у 2013 році.

Цей інструмент являє собою документ, призначений для надання допомоги країнам в оцінці їх епідемій ВІЛ і ТБ з гендерної точки зору, для того щоб забезпечити ефективну відповідь на ці епідемії, яка враховувала б гендерні аспекти. 

Процес гендерної оцінки, на чолі з національними зацікавленими сторонами і партнерами, допомагає виявити пов'язані з гендерними питаннями бар'єри для надання послуг, а також специфічні потреби жінок, чоловіків, транссексуалів і інших ключових вразливих до ВІЛ, ТБ і ВІЛ/ТБ груп населення. Гендерна оцінка також посилює політичну прихильність і збільшує залучення громадянського суспільства та здатність ефективніше реагувати на ці потреби.

У 2014 році понад 60% випадків ТБ сталося серед чоловіків. Незважаючи на високу поширеність ВІЛ-інфекції серед жінок в країнах Африки на південь від Сахари, захворюваність на туберкульоз є вищою у чоловіків, не враховуючи жінок віком 15-24 років у районах з високим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції. Специфічними для чоловіків факторами ризику щодо ТБ є, наприклад, більша розгалуженість соціальних контактів, робота в умовах півдищеного ризику, паління, потенційно вищий рівень споживання алкоголю, а також менша схильність слідкувати за своїм здоров'ям. Ризики, притаманні жінкам, включають більшу стигму, запізнілу діагностику, менше доступу до послуг з лікування та попередні політики пасивного виявлення випадків туберкульозу. Високий рівень позалегеневого туберкульозу серед жінок також означає, що вони мають менший доступ до скринінгу і діагностики. Гендерно чуйний підхід до протитуберкульозних послуг необхідний для того, щоб охопити весь спектр цих потреб.

Джерело інформації: СТОП-ТБ Партнерство

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі