НОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВООЗ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ XPERT MTB/RIF

Цього місяця Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) опублікувала на своєму сайті рекомендації з практичного використання технології Xpert MTB/RIF (Xpert MTB/RIF Implementation Manual. Technical and Operational ‘How-To’: Practical Considerations: завантажити тут).

Рекомендації доступні лише англійською мовою. Незабаром Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» підготує для Вас неофіційний переклад всього посібника. А поки що пропонуємо Вам ознайомитись зі стислим викладом основних рекомендацій:

Використання Xpert MTB/RIF для діагностики легеневого туберкульозу та резистентності до рифампіцину у дорослих та дітей.

Xpert MTB/RIF слід використовувати замість звичайної мікроскопії, культурального дослідження і ТМЧ у якості первісного діагностичного тесту у дорослих з підозрою на МРТБ або ВІЛ-асоційований ТБ (надійна рекомендація, доказова база високої якості).

Xpert MTB/RIF слід використовувати замість звичайної мікроскопії, культурального дослідження і ТМЧ у якості первісного діагностичного тесту у дітей з підозрою на МРТБ або ВІЛ-асоційований ТБ (надійна рекомендація, доказова база дуже низької якості).

Xpert MTB/RIF можна використовувати замість звичайної мікроскопії та культурального дослідження в якості первісного діагностичного тесту у всіх дорослих з підозрою на ТБ (умовна рекомендація з огляду на необхідність залучення додаткових ресурсів, доказова база високої якості).

Xpert MTB/RIF можна використовувати замість звичайної мікроскопії та культурального дослідження в якості первісного діагностичного тесту у всіх дітей з підозрою на ТБ (умовна рекомендація з огляду на необхідність залучення додаткових ресурсів, доказова база дуже низької якості).

Xpert MTB/RIF можна використовувати як додатковий до мікроскопії тест у дорослих з підозрою на ТБ, які не мають ризику розвитку МРТБ або ВІЛ-асоційованого ТБ, особливо у разі необхідності проведення додаткових досліджень зразків мокротиння з негативним результатом (умовна рекомендація з огляду на необхідність залучення додаткових ресурсів, доказова база високої якості).

Використання Xpert MTB/RIF для діагностики позалегеневого туберкульозу та резистентності до рифампіцину у дорослих та дітей.

Xpert MTB/RIF слід використовувати як пріоритетний метод замість звичайної мікроскопії та культурального дослідження у якості первісного діагностичного тесту спинномозкової рідини серед пацієнтів з підозрою на туберкульозний менінгіт (надійна рекомендація враховуючи необхідність термінової діагностики, доказова база дуже низької якості).

Xpert MTB/RIF можна використовувати замість звичайних тестів (включаючи звичайну мікроскопію, культуральне дослідження або гістологічне дослідження) для проведення тестування зразків, отриманих з позалегеневих джерел (лімфатичних вузлів та інших тканин) серед хворих з підозрою на позалегеневий ТБ (умовна рекомендація, доказова база дуже низької якості).

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі