Посібник з формування прихильності у пацієнтів з ко-інфекцією

Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» підготував посібник для медичних та соціальних працівників «Консультування з формування прихильності до лікування пацієнтів з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ в протитуберкульозних медичних закладах».

Інструменти, зібрані у цьому посібнику, допоможуть медичним працівникам протитуберкульозних закладів, які не мають освіти психолога, ефективніше формувати прихильність пацієнта до одночасного лікування ТБ та ВІЛ.

На формування терапевтичного співробітництва впливає цілий комплекс чинників:

  • психологічні характеристики хворого;
  • особливості ведення пацієнтів із ко-інфекцією ТБ/ВІЛ:
  • клінічні особливості захворювання;
  • наявність декількох тяжких та тривалих хвороб - туберкульозу та ВІЛ-інфекції, які можуть нести загрозу для життя, та їх одночасне лікування;
  • особливості терапевтичної програми: різні вимоги до лікування ТБ та ВІЛ (тривалість, контрольованість, кількість препаратів та частота прийому);
  • обов’язкове призначення АРТ хворим на ТБ/ВІЛ, без попереднього визначення та формування прихильності пацієнта до лікування та необхідність пожиттєво його продовжувати самостійно;
  • соціально-економічні фактори;
  • чинники, пов'язані з організацією медичної допомоги.

Цей посібник покликаний забезпечити консультанта додатковими навичками і знаннями, які допомогли б йому врахувати ці особливості та ефективно взаємодіяти з пацієнтом. Також ми пропонуємо покроковий алгоритм проведення консультацій для практичного використання медичними або соціальними працівниками, та форми для моніторингу і оцінки ефективності проведених консультувань.

Інструменти, зібрані в цьому посібнику, пілотуються у Запорізькій області, де за технічної підтримки USAID раніше були створені кабінети консультування у протитуберкульозних закладах. Результати пілотування проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» представить партнерам та використає для оновлення посібника.

Завантажити ​посібник для медичних та соціальних працівників «Консультування з формування прихильності до лікування пацієнтів з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ в протитуберкульозних медичних закладах»

Підпишіться на розсилку і отримуйте найсвіжіші матеріали і оновлення

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі