За кожне життя разом!

21-23 листопада 2016 року в Києві відбувається Третя Національна конференція з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу. Гасло цьогорічної конференції – «За кожне життя разом!».

Другий день конференції можна вважати присвяченим конкретизації цього гасла. Так, зранку до програми конференції було включено засідання Круглого Столу «Нові, виклики, пов’язані із конфліктом на Сході України. Програми профілактики та тестування для учасників АТО». Зустріч була ініційована доктором Еліотом Перлманом, керівником МГО «Міжнародний Інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу». Про важливість проблеми достатньо говорить той факт, що саме цю подію конференції  відвідала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Лейтмотив зустрічі надав д-р Перлман, ще раз наголосивши очевидний факт, що бойові дії створюють передумови для поширення туберкульозу і парентеральних інфекцій. Загалом ризик розвитку цих інфекцій підвищується у 50 разів.

Начальник  Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства Оборони України Сергій Литовка розвив ідею, надавши інформацію про значне збільшення кількості виявлених випадків гепатитів В, С, ВІЛ-інфекції і туберкульозу серед військовослужбовців протягом останнього року. Учасники круглого столу погодилися, що профілактиці інфекційних захворювань і санітарній освіті бійців АТО потрібно більше уваги. Проте, якщо парентеральні інфекції відносно легко попередити, розповсюджуючи презервативи (а для гепатиту В є ще вакцинопрофілактика), поширенню туберкульозу запобігти не так легко. Отже єдиний шлях для цього – забезпечення гідних умов перебування в зоні АТО, санітарна просвіта та вчасне обстеження до та після перебування в зоні бойових дій. Адже, як наголосила Уляна Супрун, після повернення бійці  «вливаються» у зону відповідальності цивільних медичних закладів. Саме тому зараз йдеться про впровадження єдиного медичного простору між Міністерством оборони і Міністерством охорони здоров’я.

Підпишіться на розсилку і отримуйте найсвіжіші матеріали і оновлення

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі