Презентація "Позалегеневий туберкульоз"

Пропонуємо до Вашої уваги презентацію, присвячену загальному підходу до діагностики позалегеневого туберкульозу. У презентації наведені складені згідно діючого національного протоколу зразки маршруту пацієнта з підозрою на туберкульоз нирок, чоловічої та жіночої статевої системи. Презентація підготовлена в рамках семінару, організованого Київським ТМО «Фтизіатрія» для   акушер-гінекологів і урологів міста.

Діагностика позалегеневого туберкульозу становить значні труднощі і може бути ефективною тільки за умови певної клінічної настороги спеціалістів різних спеціальностей. На жаль, методів зі 100% чутливістю і специфічністю на сьогодні не існує. Тому всім без виключення урологам, акушер-гінекологам, ортопедам та іншим «вузьким» спеціалістам слід пам’ятати про туберкульоз і застосовувати весь діагностичний арсенал, що є в їхньому розпорядженні, щоб хворі якомога раніше починали лікування, доки зміни не стали незворотними чи захворювання не вразило інші органи.

Проблема позалегеневого туберкульозу критично загострилася на тлі ВІЛ-інфекції, адже відомо, що у ВІЛ-позитивних хворих позалегеневі локалізації зустрічаються навіть частіше за ізольовані легеневі. 

Завантажити презентацію "Позалегеневий туберкульоз"

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі