Про нас

Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров'я України (УЦКС) був створений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 жовтня 2012 (№ 201-0) з метою покращення координації та спрямування національних зусиль для боротьби з ВІЛ, туберкульозом та іншими соціально небезпечними захворюваннями в Україні. УЦКС є основним органом країни, завданням якого є протидія інфекційним захворюванням, та який відповідає на поточні проблеми в галузі охорони здоров'я і нові загрози в країні.

УЦКС був сформований на базі Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом шляхом приєднання колишнього Національного центру туберкульозу. Ця інтеграція була здійснена відповідно до поточної програми "Здоров'я-2020", що реалізується в Україні Європейським регіональним бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) за підтримки Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України.

УЦКС здійснює організаційне та технічне керівництво для медичних працівників і менеджерів охорони здоров'я по всій країні для забезпечення адекватності лікування ВІЛ-позитивних людей. УЦКС також бере участь у пілотуванні і впровадженні нових методів діагностики, лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, СНІДу та туберкульозу. Центр надає допомогу в розробці регуляторної політики і взаємодіє з іншими міністерствами, науково-дослідними установами, міжнародними установами та громадськими організаціями, що працюють в сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Завдяки Національному центру Моніторингу і Оцінки (МіО), УЦКС контролює виконання національних програм з ВІЛ та ТБ, виступаючи єдиним координаційним центром в Україні з передачі даних та інформації стосовно цих захворювань.

У програмах моніторингу, УЦКС приділяє особливу увагу зміцненню зв'язків із закладами первинної охорони здоров'я та соціальних служб, як основу суспільної охорони здоров'я. Примітно, що УЦКС одноособово відіграє провідну роль в управлінні розподілом та використанням лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування ВІЛ та ТБ. УЦКС також працює з організаціями – представниками громадянського суспільства (наприклад, НУО що займаються адвокацією та зниженням шкоди в галузі ВІЛ/СНІДу, місцевими громадськими організаціями, що працюють в сфері профілактики та лікування ВІЛ тощо) по всій Україні для задоволення

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі