Причини затримки лікування туберкульозу, зумовлені системою охорони здоров’я. Результати операційного дослідження.

Закінчилося третє операційне дослідження з програми операційних досліджень проекту USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" - "Причини затримки лікування туберкульозу, зумовлені системою охорони здоров’я". Як і попереднє, присвячене результатам амбулаторного лікування туберкульозу в Києві, (http://tb.ucdc.gov.ua/vplyv-zastosuvannya-riznykh-modeley-ambulatornogo-likuvannya-tuberkulozu-na-rezultaty-likuvannya-u-m-kyevi ), це дослідження провела дослідницька команда Школи охорони здоров’я Національного університету "Києво-Могилянська академія"  за грантом проекту USAID. Воно присвячене причинам затримки лікування туберкульозу у регіонах України.

У центрі дослідження - показник, який в усьому світі використовується як критерій якості медичної допомоги – час між зверненням по медичну допомогу і призначенням адекватного (із урахуванням чутливості збудника) лікування туберкульозу. У середньому в Україні цей показник становить 23 дні, що, звісно, занадто довго, з огляду на сучасні можливості діагностики. Але більше дивує десятиразовий «розкид»  тривалості діагностичного періоду (від 4 до 40 днів). Від появи симптомів до звернення на первинну ланку проходить у середньому 40 днів. Тож, від того моменту, як пацієнт усвідомив, що з його здоров’ям не все добре, до початку лікування проходить два місяця. Довше діагностика триває у дітей, осіб похилого віку, хворих на позалегеневий туберкульоз та ВІЛ-позитивних пацієнтів. Парадоксально, але у мешканців міст цей термін на чверть довший за селян.

Як і у дослідженні, присвяченому лікуванню туберкульозу, головними бар’єрами на шляху ефективної допомоги визнано небажання працівників первинної ланки вникати у проблему туберкульозу, нерозуміння рівня своєї відповідальності.

Незапланованим результатом дослідження стали рекомендації з удосконалення введення даних до національного реєстру хворих на туберкульоз (e-Tb-manager).

Переглянути результати дослідження "Причини затримки лікування туберкульозу, зумовлені системою охорони здоров’я"

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі