Резюме Аналізу державної політики протидії захворюванню на туберкульоз

Фундація "Громадський рух "Українці проти туберкульозу" оприлюднила резюме  Аналізу державної політики протидії захворюванню на туберкульоз. Аналіз здійснено у рамках проекту TB-REP, що фінансується Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та реалізується Центром PAS у якості Основного реципієнта. 

Проектом TB-REP були надіслані на адреси всіх обласних державних адміністрацій, МОЗ, Національного інституту фтизіатрії і пульмонології, пілотних проектів листи-запити, в яких вміщувалося прохання надати інформацію щодо впровадження на тих чи інших територіях проектів амбулаторної протитуберкульозної допомоги, бажано із дотриманням наступної схеми викладу:

  1. Чи впроваджуються в Вашому регіоні моделі амбулаторного лікування? Якщо так, то за сприяння кого (проект, організація) та які адміністративно-територіальні одиниці, або населені пункти охоплені?
  2. Копії нормативних документів, які регулюють впровадження амбулаторної моделі лікування туберкульозу на території Вашого регіону (адміністративно-територіальної одиниці).
  3. Опис амбулаторної моделі (моделей) лікування туберкульозу, яка (які) впроваджується. При цьому просимо відобразити наступні основні етапи (проблеми) та вказати, як вони вирішуються:

3.1. Попередня оцінка наявної епідемічної ситуації та перспектив її розвитку в регіоні.

3.2. Попередня оцінка соціально-економічних та політичних факторів ризику поширення захворювання та їх впливу на епідемічну ситуацію.

3.3.  Визначення груп ризику, їх чисельності, динаміки, особливостей профілактичної та іншої роз’яснювальної роботи із ними та форми і методи її проведення.

3.4. Організація виявлення та діагностики нових випадків захворювання.

3.5. Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації в регіоні для впровадження амбулаторної моделі лікування (адвокація в органах влади та інформування населення)щодо її безпечності та ефективності.

3.6. Визначення хворих, які можуть лікуватися амбулаторно, а які – стаціонарно та організація лікувального процесу.

3.7. Інфраструктура та логістика (людське, фінансове та матеріально-технічне забезпечення).

3.8. Забезпечення інфекційного контролю та безпеки.

3.8. Організація соціальної підтримки хворих на амбулаторному етапі.

 

4. Аналіз успішності, недоліків, ризиків впровадження амбулаторної моделі та наявних бар’єрів в отриманні медичної допомоги ОГНТБ, що виявлені, який зроблений Вами на основі отриманого досвіду (якщо такий є).

В Аналізі представлені наявні пілотні проекти переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу в міру того, як вони можуть бути уніфіковані і стандартизовані з точки зору пропонованої експертами проекту TB-REP моделі дорожньої карти, тобто шляху, який має пройти будь-який пацієнт від моменту виявлення в нього туберкульозу і до моменту повного одужання, а також оптимальної інфраструктури і логістики цього процесу. 

 

Ознайомитись із резюме Аналізу Фундація "Громадський рух "Українці проти туберкульозу" 

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі