Типовий протокол надання немедичних послуг

До вашої уваги – «Типовий протокол надання немедичних послуг», де представлені всі види допомоги, які хворі на туберкульоз можуть отримати в Україні. Зокрема: видача мотиваційних наборів, оплата проїзду пацієнта, психологічна підтримка, навчання хворого і членів його родини, допомога в оформлені документів, отриманні державних субсидій і виплат, організація контрольованого лікування за допомогою мобільних чи Інтернет-технологій (навчання пацієнтів і медичних працівників, надання оргтехніки). Ці послуги можуть надавати НУО, Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, релігійні організації тощо.

«Протокол» був розроблений Коаліцією ВІЛ-сервісних організацій у рамках гранту, наданого проектом USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» з метою стандартизації соціально-психологічної допомоги хворим на туберкульоз під час амбулаторного лікування. Грант впроваджується в Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Харківській, Херсонській областях та у м. Києві.

Зрозуміло, що ані держава, ані НУО, ані донори не зможуть забезпечити надання повного спектру зазначених послуг кожному хворому на туберкульоз. Тому наступним етапом впровадження гранту стане визначення переліку послуг, які можливо забезпечити в кожному окремо взятому регіоні проекту, кількості хворих, які потребують кожної з вибраних послуг, а також призначення відповідальних за їх надання і розрахунок вартості.

Завантажити «Типовий протокол надання немедичних послуг»

Паралельно НУО, що входять до Коаліції, провели аналіз стану немедичних послуг у своїх регіонах. 

Завантажити «Аналітичну довідку щодо надання немедичної підтримки хворим на туберкульоз на амбулаторному етапі лікування у 9 регіонах України»

Цей документ, який ми пропонуємо вашій увазі, може використовуватися як довідник медиками, соціальними працівниками, співробітниками НУО, а також самими хворими. 

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі