Звіт дослідження "Результати програми соціо-психологічної підтримки хворих у м. Києві: вплив на прихильність до лікування і психологічний стан хворих"

Завантажити звіт дослідження "Результати програми соціо-психологічної підтримки хворих у м. Києві: вплив на прихильність до лікування і психологічний стан хворих".

Грантова програма «Пліч-о-пліч: покращення прихильності до лікування ТБ через надання соціально-психологічної підтримки пацієнтам», яку за грантом проекту USAID ПКТУ впроваджувала МГО «Міжнародний Інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу», була спрямована на доведення ефективності програми соціо-психологічної підтримки, що включала не тільки видачу мотиваційних наборів (а саме це, на жаль, за шаблоном сприймається як соціальна підтримка), але й направлення до немедичних установ, групову і індивідуальну психологічну  допомогу.

Водночас отримані переконливі дані щодо ефективності такої роботи,  яких до того бракувало в Україні: зріс відсоток пацієнтів з високою прихильністю – з 36% до 44%; помітно зменшилася поширеність низької прихильності в групі опитаних хворих – з 24% до 15%. Значно покращився психологічний стан хворих: зменшився відсоток тих, хто психологічно ізолюється від друзів та родичів через хворобу (з 37% до 31%), тих, хто має страхи та побоювання, коли хтось дізнається про їхнє захворювання (з 52% до 46%), тих, хто відчувають сором у зв’язку зі своєю хворобою (з 44% до 40%), а також пацієнтів, які не мають бажання претендувати на роботу чи підвищення через хворобу (з 31% до 23%).

 

Коментувати матеріали можуть лише зареєстровані користувачі